E FUNDIT

Një prokuror i Tiranës takim me kapon e trafikut të heroinës. Krimi i organizuar pagoi

Nga Elton Qyno Një raport kofidencial i hartuar nga Drejtoria e Hetimit të Krimit të Organizuar dhe Krimeve të Rënda në Policinë e Shtetit, hedh dritë mbi një seri bisedash të përgjuara, të cilat tregojnë një realitet lemeritës të kapjes së gjyqësorit dhe prokurorisë nga krimi i organizuar. Prokurorë dhe gjyqtarë që takojnë kafeneve të Tiranës, kapot e trafikut të drogës nga Turqia në Shqipëri dhe...

Burgoset në Tiranë “Princi” i Drogës. Policia asnjë njoftim!

59 vjeçari Shqiptarë me origjinë nga Peja Princ Dobroshi i kërkuar nga disa shtete Europiane dhe i dënuar nga Gjermania me 15 vite burg prej 1 jave ndodhet në burgjet shqiptare. Redaksia mëson se Dobroshi është arrestuar mbrëmjen e 22 nëntorit në Tiranë nga agjentët e drejtorisë së përgjithshme të policisë. Ata ja kanë dorëzuar më pas Dobroshin policisë së Tiranës e cila prej 22...
spot_img

Sekuestrohet një anije në Portin e Durrësit me 50 mijë litra naftë kontrabandë

Një anije me 50 mijë litra naftë kontrabandë është sekuestruar në Portin e Durrësit. Burime nga policia bëjnë me dije se bëhet fjalë për anijen...

I vendosën tritol në vilë, flet babai i shefit të Krimeve: Ishim 17 persona në banesë! Ngjarja për shkak të detyrës

Babai i shefit të Krimeve në Shkodër, Pëllumb Shpatit, ka treguar momenti kur shpërtheu tritoli jashtë banesës së tyre. Gjergj Shpati tha se ishte në...

Incident në BIG BROTHER VIP 2, një ambulancë arrinë në shtëpi për Kiara Titon

Moderatorja Kiara Tito ka pësuar një incident, mesa duket serioz brenda shtëpisë . Ajo ishte duke luajtur me karrigen, teksa është rrëzuar në tokë dhe...

Shkarkohet presidenti i Federatës Franceze të Futbollit Noel Le Graet

Komiteti i jashtëzakonshëm Ekzekutiv i Federatës Franceze të Futbollit, në mbledhjen e fundit ka vendosur të shkarkojë Noel Le Graet nga detyrat e tij...

Paris, 6 të plagosur në sulmin me thikë në stacionin e trenit

Të paktën 6 persona janë plagosur, duke përfshirë një polic, në sulmin me thikë që ndodhi në stacionin e trenit Gare du Nord në...

Tabaku: Shqiptarët i pret një vit i vështirë, qeveria dështoi të merrte masa për t’i ndihmuar

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka parashikuar një vit tjetër të vështirë ekonomikisht për shqiptarët. Ajo tha se shteti dështoi që të marrë masa...