Apertura 2

Berisha tallet me 1200 vullnetarët e tij: Kam dhëndrin të burgosur politik!

Ish-kryeministri Sali Berisha nga mbledhje e Kuvendit Kombëtar të Rithemelimit ka bërë deklarata për halle e tij me SHBA, Britaninë dhe SPAK. Thotë se u shpall Non grata se nuk pranoi këshillën e një personi që sipas tij e kishte çuar Basha. Një herë tjetër ka thënë se e kanë shpallur Non Grata për Kosovën. Sipas ditës i ndryshon mendimet e tij. SHBA e...

Një prokuror i Tiranës takim me kapon e trafikut të heroinës. Krimi i organizuar pagoi

Nga Elton Qyno Një raport kofidencial i hartuar nga Drejtoria e Hetimit të Krimit të Organizuar dhe Krimeve të Rënda në Policinë e Shtetit, hedh dritë mbi një seri bisedash të përgjuara, të cilat tregojnë një realitet lemeritës të kapjes së gjyqësorit dhe prokurorisë nga krimi i organizuar. Prokurorë dhe gjyqtarë që takojnë kafeneve të Tiranës, kapot e trafikut të drogës nga Turqia në Shqipëri dhe...
spot_img

Rritet çmimi i paketave 5 javë përpara rritjes së akzicës!

Qeveria vendosë të rrisë akcizën në janar 2024, ndërkohë pesë javë para është rritur çmimi i paketave të cigareve. Ndryshe nga sa parashikohet në ligj,...

Lufta në Gaza, Papa Françesku telefonon presidentin izraelit: Mos iu përgjigjuni terrorit me terror

Papa Françesku ka biseduar në telefon me presidentin izraelit Isaac Herzog për luftën Izrael-Hamas. Biseda mes dyshes u përshkrua si një "telefonatë e ngarkuar",...

Vendet mike dhe armike për shqiptarët, Barometri publikon listën

Shqiptarët kanë renditur se cilet janë vendet mike dhe armike me Shqipërinë në sondazhin e fundit të Barometrit. Italia, Gjermania, SHBA-ja, Turqia janë sipas renditjes...

Zbërthehet para policisë killeri i Liridona Murselit: Naimi më pagoi 30 mijë euro për t’i vrarë gruan…

Policia e Kosovës arrestoi këtë të premte Granit Plavën dhe Naim Murselin si të dyshuar për vrasjen e Liridona Murseli mbrëmjen e së mërkuës. Sipas...

Mafia dogji 365 hektarë pisha në Pish Poro-Nartë! Qeveria Rama gati lejet për ndërtime

VOA Zjarri i shtatorit të këtij viti në zonën e mbrojtur natyrore të Pishë Porosë, në Fier, ka djegur plotësisht një sipërfaqe pyjore me pisha...

I morën 50 mijë euro drejtoreshës së Vilma Nushit, arrestohet një tjetër person

Policia e Tiranës arrestoi sot (1 dhjetor 2023) bashkëpunëtorin e tretë të Florian Gjergjit në realizimin e skemës së përvetësimit të 50 mijë eurove...

Bela Balluku propozon përshpejtim për lejet e ndërtimit në bregdet! Oligarkët fërkojnë duart

Gjatë prezantimit të projektbuxhetit nëpër komisionet parlamentare, ministri i Financave, Ervin Mete tha se ligji aktual për investimet strategjike, aq fort i kontestuar do...

Rama takim me Erdogan dhe Aliyev në Abu Dhabi

Për 12 ditë me radhë, liderë, organizata dhe entitete në mbrojtje të klimës dhe mjedisit, shkencëtarë, studiues dhe partnerë, do të jenë pjesë e...

Qeveria franceze iu kërkon anëtarëve të kabinetit të mos përdorin më WhatsApp

Kryeministrja e Francës, Elisabeth Borne dhe ministri Jean-Noel Barrot u kanë kërkuar të gjithë ministrave të kabinetit dhe stafit të tyre që të mos...

Ish-deputeti Bogdani: Demokratët janë lodhur, Bardhi e Kuvendi janë cic mice!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gert Bogdani ka qenë i ftuar në ‘Panorama TV’ ku ndër të tjera foli edhe për situatën në të cilën...

Merr fund “bashkimi”, mbetet pazari. Deputetët e Bardhit nuk shkojnë në kuvendin e Berishës…

Në 2 dhjetor, Sali Berisha ka njoftuar mbajtjen e Kuvendit të Rithemelimit për t’u rikonfimuar si kryetar pas humbjes së thellë në zgjedhjet vendore...

I përfshirë në trafik droge, ndalohet kryekomisari në Korçë (EMRI)

Agjencia e Mbikëqyerjes Policore ka ndaluar kryekomisarin, Stilian Pasho në Korçë. Pasho, me detyrë Shefi i Sektorit te Sherbimeve te Kufirit ne Drejtorine Vendore te...