Fakti i Fundit

“Pse më parakalove”, plas sherri -dy të rinj përfundojnë të masakruar në spital

Një sherr mes të rinjve ka ndodhur në Kombinat, ku gjithçka duket se ka nisur nga një parakalim. Të rinjtë janë konfliktuar në rrugë, por me ndërhyrjen e policisë konflikti është shuar. Pranë spitalit të Traumës ku po dërgohej një prej të lënduarve, janë ndjekur nga agresorët dhe janë dhunuar barbarisht. Burime për media njoftojnë se personat e dhunuar janë identifikuar si shtetasit Alvaro Doci dhe Gjergji...

PD, Jupi: Përsëris thirrjen për të shpallur Muze Kombëtar “Kampin e të Burgosurve në Spaç”

Dita Ndërkombëtare e Monumenteve Arkeologjike/ Taulanda Jupi: Përsëris thirrjen për të shpallur Muze Kombëtar "Kampin e të Burgosurve në Spaç” dhe ndërtimit të tij në Spaç Ruajtja, mbrojtja, zhvillimi i trashëgimisë kulturore të të gjitha formave, duhet të jetë një prioritet për ruajtjen e identitetit tonë kombëtar përballë një diversiteti kulturor global që gjallon e zhvillohet me shpejtësi, por edhe si një parakusht për një...
spot_img

Basha përshëndet fitoren e Plenkoviç në Kroaci

Kreu i PD përmes një komunikimi në X ka përshëndetur fitoren elektorale të Andrej Plenkoviç. Partia konservatore në pushtet e Kroacisë, Bashkimi Demokratik Kroat...

PD, Agalliu reagon ndaj Bardhit: Une e kam denoncuar i pari Xhaçkën

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, ka reaguar pasi Gazment Bardhi paralajmëroi se do t’i largojë nga posti i tyre, së bashku me Orjola...

Deputetja Bakiu i përgjigjet Gaz Bardhit: Opozita bëhet me akte dhe jo me fjalë

Deputetja Merita Bakiu i është përgjigjur Gaz Bardhit për faktin që kërkojnë firma për Olta Xhaçkën: Pasi lejuan të kalojë për 3 minuta dhe pa...

Shqipëria me tre ambasada të reja në Kenia, Indi dhe Indonezi

Shqipëria do të ketë së shpejti përfaqësitë e saj diplomatike edhe në Kenia, Indi e Indonezi, duke forcuar kështu pasaportën shqiptare në botë, njofton...

PD, Agalliu: PD nuk është dhe nuk do bëhet kurrë pjesë e pazarit Rama-Berisha për të amnistuar të korruptuarit

PD, Agalliu: PD nuk është dhe nuk do bëhet kurrë pjesë e pazarit Rama-Berisha për të amnistuar të korruptuarit . Janë bërë bashkë në luftë...

Shqipëria boshatiset:Të rinjtë largohen, të moshuarit punojnë

Dy vitet e fundit, papunësia te të rinjtë është rritur, por të dhënat nga anketat e INSTAT tregojnë se punësimi te personat mbi 65...

Mbeturinat mbulojnë plazhin/ Reagimi i kreut të PD Durrës, Myshketa: Bashkia të marrë masa urgjent

REAGIMI I KRYETARIT TË DEGËS SË PD, DURRËS, JONI MYSHKETA Të nderuar qytetarë kjo është gjendja në zonën e plazhit në Durrës dhe jemi në...

Akuzat e Metës për kreun e SPAK, reagon BE: Sulmet nuk kanë vend, mbështesim luftën kundër korrupsionit

Zyra e delegacionit të BE në Shqipëri ka reaguar pas deklaratave dhe akuzave të Ilir Metës për kreun e SPAK, Altin Dumani. Me anë të...

Me shpejtësi 170 km/h, modelja shqiptare përplas për vdekje dy të rinj në Kroaci

Kroacia është tronditur nga një tragjedi pak ditë më parë, pasi një 29-vjeçare shqiptare ka shkaktuar një aksident me dy viktima në zonën e...

Kapen 2 trafikantë në kufi, po çonin 2 thasë kanabis në Greqi

Policia e Gjirokastër ka kapur dhe arrestuar dy shtetas, të cilët tentuan trafikonin një sasi lëndë narkotike. Shtetasit e arrestuar, Thoma Bogdani dhe Fatjon Dule,...

Si të mbrohemi nga “xhepistët”? Eksperti i sigurisë jep këshillat: Si t’i dalloni këta njerëz nëpër autobusë

Vjedhja nëpër autbousët e transportit publik është një problematikë thuajse e përditshme, teksa shumë njerëz janë përballur me diçka të tillë. Eksperti i sigurisë, Fatjon...

Fevziu kërkon të vërë një paralele në mes të studios, që të hipë live Ilir Meta

Ilir Meta është i ftuar këtë të hënë më emisionin “Opinion”. Drejtuesi i emisionit, Blendi Fevziu, i ka sugjeruar Metës që t’i vendosë një paralele...