AKTUALITET

Sefa: Nikollës i kemi çuar saj 11 shkresa, Berisha të shkojë tek Meta

Në një intervistë me Ora News, sekretari i çështjeve ligjore në PD, Indrit Sefa tha se PD është e qartë dhe tentativat për të futur...

Jupi: Lufta kundër pandëshkushmërisë nuk është një çështje vetëm e PD

Lufta kundër korrupsionit, lufta kundër pandëshkushmërisë nuk është një çështje vetëm e Partisë Demokratike.▪️Kjo është çështje e çdo qytetari shqiptar që sot ka kthyer sytë...

Irani lajmëroi Amerikën se sulmi ndaj Izraelit do të ishte “i përmbajtur”

Irani pati lajmëruar Amerikën se sulmi ndaj Izraelit do të ishte “i përmbajtur”Irani e pati lajmëruar më parë Amerikën se sulmi ndaj Izraelit do të...

Zyrtarët shqiptarë të bllokuar në Tel Aviv

Herida Duro, drejtoresha e përgjithshme e departamentit të turizmit në Ministrinë e Turizmit dhe Mjedisit së bashku me vajzën e saj të vogël, dhjetë muajsh,...

VIDEO

Myrto Uzuni shënon sërish në La Liga, sulmuesi i Kombëtares nuk fal

Sulmuesi i Kombëtares, Myrto Uzuni ka shënuar një tjetër gol në La Liga. https://twitter.com/FootColic/status/1779517046495011221?t=QRZ8sWvJxQjyuKyYdpyYVA&s=19 Beratasi ka shënuar nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 9-të...

“Malokët, jo në plazh” – Arjan Konomi “shpërthen” ndaj Olta Xhaçkës: Çadrën e kujt moj tyryfyçkë?!

Analisti i njohur ka bërë një reagim të fortë pas deklaratës televizive të deputetes Olta Xhaçka, se bashkëshorti i saj e donte statusin e investitorit...

Ukraina mund të mbijetojë edhe 90 ditë? Po me ndihmat amerikane, çfarë ndodh? Flet eksperti

https://youtu.be/Shj6gVjBl-s?si=mUkDRru9XuiEuXni

Zelenski në hall! “Pa ndihmën nga Amerika, Ukraina do e humbasë luftën”

https://youtu.be/XYprU_Pci9I?si=SMBw2-jx5Bc80wB2

FAKT I FUNDIT

Hapja e kapitujve, ambasadori i Holandës: E rëndësishme të përqendroheni te shteti i së drejtës

Ambasadori i Holandës në Shqipëri, Reinout Vos, në një prononcim për median në Korçë theksoi se është shumë e rëndësishme që vendi të fokusohet...

Shëngjin, përplasen tri makina, tre të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Shëngjin, ku tre mjete janë përplasur me njëri-tjetrin. Raportohet për tre persona të plagosur, të...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

BOTA E RE

Fama, dashuria, biznesi| Rita Petro: Nuk kam bërë kompromise të ulëta në jetë!

Botuesja Rita Petro është shprehur se në jetë nuk ka bërë kompromise të ulëta, për të arritur më shumë në biznes, apo për të blerë...

A ka pasur lobe shqiptare në Perandorinë Osmane? – Prof. Hasan Bello

Për periudhën klasike të shtetit osman (vitet 1300-1600), është e vështirë të nxirren konkluzione të sakta. Kjo për shkak të studimeve të pakta mbi lidhjet...

Mjekja gastro-hepatologe: Cilat ushqime duhet të shmangni për të mos patur probleme me kancerin e zorrës së trashë

Mjekja Gastro-Hepatologe Zana Nikolla në një lidhje skype nga Shtetet e Bashkuara për emisionin “Klinika 24” në Report TV, me moderatore Doreada Mio, dha disa...

Mjekja alergologe: Ja kujdesi që duhet të tregoni nga alergjitë e stinës dhe si mund të trajtohen

E ftuar në emisionin “Klinika 24” në Report TV, me moderatore Doreada Mio, ishte mjekja alergologe Enkeleda Kryeziu nga Klinika Vera Virhov. Ajo foli...

Britania e Madhe do ndalojë shitjen e celularëve për moshën nën 16 vjeç

Qeveria konservatore britanike po vlerëson hipotezën e ndalimit të plotë të blerjes së telefonave inteligjentë nga fëmijët dhe të rinjtë nën moshën 16 vjeç. Lajmi u...

Kur’ani që u përkthye për 8 vjet nën diktaturë dhe komunizëm!

Rrëfimi eksluziv i Xhevdet Blakçorit për Esencë në Report Tv! Pse u detyruan paraardhësit e tij nën dhunën serbe të lënë Pejën e të vendosën në...

OP ED

Deputeti dhe elektorati; kur tradhtohet vota e besimi? – nga Ardi Stefa

Përpara disa kohësh kam debatuar me disa analistë në lidhje me qëndrimin e deputetëve të Rithemelimit, më pas edhe të deputetëve që mbështesnin Gazment Bardhin,...

Raporti i “Freedom House” goditi qeverinë, zhbëri retorikën e Rithemelimit, i dha të drejtë PD-së

Nga Namir Lapardhaja Organizata “Freedom House”, e cila raporton dhe monitoron lirinë dhe demokracinë në të gjithë botën, publikoi të enjten raportin e saj për Rajonin, ku...

ANALIZA | Altin Dumani i ‘’vetmuar’’

nga Ervis ILJAZAJ Kurrë më parë në 34 vite të tranzicionit, shqiptarët as nuk e kishin menduar se drejtorët e Bashkisë më të rëndësishme të...

Revolucioni i rilindur, politika me hallin e drejtësisë – ANALIZA

Edi Rama është drejtuesi i qeverisë më të korruptuar në Europë. Ai ose është i paaftë, ose është bashkëfajtor, në të dyja rastet duhet të mbajë...

10-të JO-të për Komisionin Parlamentar të Dezinformimit

Këshilli Shqiptar i Medias e sheh me shqetësim të thellë idenë për ngritjen e një Komisioni Parlamentar për Dizinformimin. Së pari, Komisioni nuk e ka aspak...