Apertura

Nuk u shkoi Berishëve ne kuvend, Salianji reagon pas fjales se Argitës: Duhet qasje ndryshe

Opozita e ka jetike transformimin, rikonceptimin, ridimensionimin dhe qasjen ndryshe me qytetarët dhe vetveten! Korrigjimet janë të pamjaftueshme, ndryshimet e thella më shumë se të domosdoshme! Bashkimi mes vetes dhe hapja drejt shoqërisë është frymëmarrje jetike për opozitën sot!Nevoja për ti hapur rrugën me meritë më të mirëve, profesionistëve me integritet, diasporës, të rinjve, shoqërisë!

Përgjimet e Sky ECC – Arrestohet në Spanjë, antari i grupit të Ervin Matës

Është vënë në pranga nga autoritetet spanjolle Ismail Zeneli, një nga të shpallurit në kërkim nga SPAK, të grupit ku u arrestua dhe Erzen Brecani. Ismail Zeneli është personi që donte të vriste vëllezërit Nela për hakmarrje pasi besonte se në vitin 2013 i kishin vrarë në sy të tij, vëllain me emrin e ndryshuar, Xhem Krasniqi, krim që kishte ndodhur në Britaninë e Madhe....
spot_img

Berisha tallet me 1200 vullnetarët e tij: Kam dhëndrin të burgosur politik!

Ish-kryeministri Sali Berisha nga mbledhje e Kuvendit Kombëtar të Rithemelimit ka bërë deklarata për halle e tij me SHBA, Britaninë dhe SPAK. Thotë se...

Kuvendi i Kullave

Nga Namir Lapardhaja Sali Berisha bën sikur votëbesohet, shtatë muaj pas humbjes së zgjedhjeve, që premtoi se do t’i fitonte të tëra dhe i humbi...

Në parlament po dhunohet opozita! – ANALIZA

NGA BLENDI KAJSIU Është shumë e lehtë sot të injorohet dhunimi i opozitës në Parlamentin shqiptar. Halli personal që Berisha ka me drejtësinë bashkë me...

Digjet gjatë natës makina e Kozakut: Po nuk e gjeti shteti autorin, do e gjej vetë!

Një automjet luksoz tip “Mercedes AMG” i është vënë zjarri në orët e para të mëngjesit të sotëm në zonën e Alliasit në Tiranë. Mjeti...

Reforma zgjedhore ka mbetur në vendnumëro, PD kërkon ndryshimin e sistemit elektoral dhe votën e emigrantëve

Bashkëkryetari demokrat i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Enkelejd Alibeaj, ka depozituar në Kuvend një projektligj për ndryshimin e Kodit Zgjedhor, duke propozuar ndryshimin e...

Marku: Marrëveshja për emigrantët e pa konsultuar. Shkelen të drejtat e njeriut, në rrezik dhe rendi

Kryetarja e Partisë Demokratike Lezhë, Alfrida Marku, marrëveshjen me Italinë për emigrantët e sheh me shqetësim për opinionin publik dhe në veçanti për banorët...

Kuvendi i Berishës, Karabina: Bëhet për të kundërshtuar drejtësinë, jo në interes të demokratëve

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina thotë se Kuvendi i 2 Dhjetorit që do të mbahet nga ish kryeministri Sali Berisha, bëhet për të...

Basha takim me studentë të Drejtësisë dhe Shkencave Politike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një bashkëbisedim me studente dhe studentë të Fakultetit të Drejtësisë dhe Shkencave Politike, ku iu parashtroi atyre...

LITA zbulon prapaskenat: Në Kuvendin e Berishës do votohet rezoluta kundër SPAK

Gazetari Lavdrim Lita tha në një lidhje direkte për Euronews Albania se në Kuvendin e “Rithemelimit”, ku do të jenë të pranishëm demokratë do...

Tensioni lojë e Ramës dhe Berishës. LITA: Nuk duan miratimin e Reformës zgjedhore

https://youtu.be/Y1IibCvDocU?si=Z3UB8Ue5TIUoGo-o

Raporti i DASH për Shqipërinë: Korrupsioni dhe sistemi i dobët gjyqësor penguan zbatimin e ligjit

Departamenti Amerikan i Shtetit ka analizuar përpjekjet e Shqipërisë për luftën kundër terrorizmit në raportin e publikuar së fundi. Në të thuhet se Shqipëria...

Berisha, mosbindje civile? Ironizon Lita: Shpresoj të mos jetë si e PS dhe e PD

Gazetari Lavdrim Lita në një intervistë për Euroneës Albania komentoi deklaratën e Sali Berishës se do të ketë mosbindje civile. Lita shpreson që nëse do...