Apertura 3

“Dumani të m’i sekuestrojë florinjtë”, Ilir Meta tregon kujt do t’ia japë shtëpinë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një deklaratë për mediet, ditën e sotme i ka bërë thirrje kreut të SPAK, Altin Dumani që të sekuestrojnë pasuritë e tij, por jo partinë, ashtu siç pretendon Meta. I ashpër në deklaratën e tij, Meta se kryeprokurori është shndërruar në një vegël të Edi Ramës me qëllim që të shkatërrojnë pluralizmin politik. Ilir Meta: Dumdumani florinjtë e...

ANALIZA| Nuk është Rama, Berisha, Meta kundër SPAK, është diçka sistemike

nga Fitim Zekthi: Ka disa kohë që debati politik shqiptar, në mënyrë shumë të shëmtuar, rrotullohet rreth prokurorisë së posaçme SPAK. Pak a shumë çështja kryesore e politikës shqiptare, duket se është SPAK në një kohë që është “marrëzi” të bëhet çështje themelore e politikës një institucion si prokuroria. Kryeministsri e kritikon, e sulmon dhe pastaj thotë se e përkrah. Kryeministri thërret një kongres të jashtëzakonshëm,...
spot_img

Cekja e Beratit: As vetë nuk e di si më është “emri”

Aktori dhe komediani i njohur shqiptar Sejfulla Mytaraj i njohur nga të gjithë si Cekja i Beratit, ka rrëfyer momente pikante por edhe prekëse...

Fama, dashuria, biznesi| Rita Petro: Nuk kam bërë kompromise të ulëta në jetë!

Botuesja Rita Petro është shprehur se në jetë nuk ka bërë kompromise të ulëta, për të arritur më shumë në biznes, apo për të...

A ka pasur lobe shqiptare në Perandorinë Osmane? – Prof. Hasan Bello

Për periudhën klasike të shtetit osman (vitet 1300-1600), është e vështirë të nxirren konkluzione të sakta. Kjo për shkak të studimeve të pakta mbi...

Mjekja gastro-hepatologe: Cilat ushqime duhet të shmangni për të mos patur probleme me kancerin e zorrës së trashë

Mjekja Gastro-Hepatologe Zana Nikolla në një lidhje skype nga Shtetet e Bashkuara për emisionin “Klinika 24” në Report TV, me moderatore Doreada Mio, dha...

Mjekja alergologe: Ja kujdesi që duhet të tregoni nga alergjitë e stinës dhe si mund të trajtohen

E ftuar në emisionin “Klinika 24” në Report TV, me moderatore Doreada Mio, ishte mjekja alergologe Enkeleda Kryeziu nga Klinika Vera Virhov. Ajo...

Britania e Madhe do ndalojë shitjen e celularëve për moshën nën 16 vjeç

Qeveria konservatore britanike po vlerëson hipotezën e ndalimit të plotë të blerjes së telefonave inteligjentë nga fëmijët dhe të rinjtë nën moshën 16 vjeç. Lajmi...

Kur’ani që u përkthye për 8 vjet nën diktaturë dhe komunizëm!

Rrëfimi eksluziv i Xhevdet Blakçorit për Esencë në Report Tv! Pse u detyruan paraardhësit e tij nën dhunën serbe të lënë Pejën e të vendosën...

Bëri mashtrime bankare, miliarderja vietnameze përballet me dënim me vdekje

Investitorja miliardere vietnameze Truong Mi Lan është akuzuar për mashtrim bankare shumë miliarda dollarëshe në gjyqin më spektakolar në historinë e Vietnamit, raportoi sot...

Miliarderja më e re në botë është vetëm 19 vjeç! Fiton 150 mijë euro çdo ditë që kur ka lindur

Një studente 19-vjeçare është kurorëzuar miliarderja më e re në botë, pasi ka fituar mesatarisht 150 mijë euro në ditë që kur ka lindur. Imagjinoni...

Nga ndarja me Chiara Ferragnin te tentativa për vetëvrasje, Fedez thyen heshtjen dhe përlotet

Këngëtari italian Fedez, ka folur për ndarjen e tij me blogeren e njohur italiane Chiara Ferragni, me të cilën ka edhe dy fëmijë. Një nga...

Një anglez përshkon me vrap gjithë gjatësinë e… Afrikës! Bëri pashportën tatuazh

Një anglez u bë personi i parë në botë që vrapoi në të gjithë gjatësinë e Afrikës, pasi kaloi vijën e finishit në Tunizi. Russ...

Pse nuk mbeteni shtatzënë? Gjinekologia zbulon arsyet që çojnë në aborte dhe anomali te fetusi

Gjithnjë e më shumë çiftet e reja po luftojnë për të pasur një shtatzëni, ndërsa shtimi i aborteve spontane po ndodh gjithnjë e më...