Apertura 3

Berisha tallet me 1200 vullnetarët e tij: Kam dhëndrin të burgosur politik!

Ish-kryeministri Sali Berisha nga mbledhje e Kuvendit Kombëtar të Rithemelimit ka bërë deklarata për halle e tij me SHBA, Britaninë dhe SPAK. Thotë se u shpall Non grata se nuk pranoi këshillën e një personi që sipas tij e kishte çuar Basha. Një herë tjetër ka thënë se e kanë shpallur Non Grata për Kosovën. Sipas ditës i ndryshon mendimet e tij. SHBA e...

Një prokuror i Tiranës takim me kapon e trafikut të heroinës. Krimi i organizuar pagoi

Nga Elton Qyno Një raport kofidencial i hartuar nga Drejtoria e Hetimit të Krimit të Organizuar dhe Krimeve të Rënda në Policinë e Shtetit, hedh dritë mbi një seri bisedash të përgjuara, të cilat tregojnë një realitet lemeritës të kapjes së gjyqësorit dhe prokurorisë nga krimi i organizuar. Prokurorë dhe gjyqtarë që takojnë kafeneve të Tiranës, kapot e trafikut të drogës nga Turqia në Shqipëri dhe...
spot_img

Këshilltari i propagandës së Putin, Surkov intervistë për gazetën Italiane “La Stampa”

“Shumë në Bankova ëndërrojnë fshehurazi një Minsk-3. Më kot. Nuk do të ketë Minsk-3. Rusia nuk është më një ndërmjetëse që zgjidh me durim...

Dom Gjergj Meta rrëfen momentin e thirrjes: Si u thashë prindërve që do bëhem prift, babai më donte mjek

Dom Gjergj Meta në një rrëfim në “Top Story” ka treguar për thirrjen e tij për t’u bërë prift dhe dëshirën e të atit...

Kanceri i mushkërive nga cigaret! Rrëfimi i pacientit në spital

Kujtimi është diagnostikuar me kancer të stadit të tretë në mushkëri në moshën 55- vjeçare si pasojë një duhanpirje prej rreth 40 vitesh. “Para 7...

Virozat e dimrit, ja si të mbrohemi me ushqimet e duhura. Çfarë duhet për një sistem imunitar të fortë

Dimri sapo ka filluar dhe të gjithë kanë nisur të jenë më të kujdesshëm për të marrë masa për tu mbrojtur nga i ftohti...

Gazetarja që e varën lakuriq për ta bërë shembull të torturës mizore

Pasi e torturuan në hetuesi për muaj të gjatë me akuzën si spiune e perëndimit, dëshira kafshërore e shtazëve komunistë arriti pertej të paimagjinueshmes.Biankën...

SIPËRMARRJET SHQIPTARE DHE KOSOVARE NË MADE EXPO 2023

Panairi më i madhe i ndërtimit në Itali, një shans për të parë më nga afër përparimet në fushën e softuereve për dizenjimin e...

Turizmi i bjeshkëve të Kukësit përtej fotografisë

Nga Azem PARLLAKU I afirmuar si një dukuri tipike e qytetërimit të sotëm, turizmi po vlerësohet si një veprimtari me rëndësi ekonomike e shoqërore. Nëpërmjet...

Çfarë është virusi sincicial respirator që po prek fëmijët?

Virusi sincicial i frymëmarrjes (RSV) është një virus i zakonshëm që mund të prekë njerëzit e të gjitha moshave, por infeksioni është më i zakonshëm...

“Vetëm Ismail Qemali dhe një prift ishin të paarmatosur”, përshkrimi me detaje i një gazetari anglez

Për të shpallur pavarësinë më 28 nëntor 1912, Ismail Qemali dhe njerëzit që e shoqëronin bënë një rrugë të gjatë që filloi nga Stambolli...

“Mehmet Shehun e vrau me dorën e vet Kadri Hazbiu, me urdhër të Enver Hoxhës” – rrëfimi i ish-kryehetuesit

Qemal Lame, ish-kryehetues i Shqipërisë në vitet 1982-1992, ka dhënë së fundmi një intervistë në News 24, gjatë së cilës ai ngre pretendimin se...

Shtohen fëmijët e prekur me diabet – pediatria jep alarmin për prindërit

Diabeti po prek gjithnjë e më shumë edhe fëmijët në vendin tonë dhe sipas specialistëve janë rreth 600 fëmijë që rezultojnë me këtë sëmundje. “Nëse...

Djali i Zef Dedës zbulon amanetin e fundit që la aktori para se të ndërronte jetë!

Julian Deda, përmes një postimi në rrjete sociale, ka treguar porosinë e fundit që i la i ati i tij i ndjerë, Zef Deda,...