Uncategorized

Berisha akuzon Mbretërinë e Bashkuar për korrupsion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit në Londër që rrëzoi kërkesën e tij kundër shpalljes “non grata” nga Britania e Madhe. Sipas kreut të PD, me këtë vendim u dëshmua dështimi i plotë i komisionit të Apelimit në goditjen e korrupsionit në segmente te administratës se Britanisë se Madhe. Reagimi i Sali Berishes Vendim i SIAC shton nje kat ne monumentin e...

Basha përgënjeshtron Berishën: Një opozitë e mbyllur në ankthin e interesave personale të një individi i shërben Ramës

. Pasi Gjykata e Apelit në Londër la në fuqi shpalljen “non grata” të Sali Berishës në Britani, ish kryeministri akuzoi Lulzim Bashën për sanksionimin e tij nga Britania e Madhe. Ndërkohë Basha nga ana tjetër i është përgjigjur menjëherë këtyre akuzave duke deklaruar se pretendimet imagjinare nuk ndihmojnë opozitën, e cila nuk meriton të jetë peng i anktheve personale të Berishës. Në postimin e tij...
spot_img

Dy efektivë të RENEA-s bashkëpuntorë të krimit, Durim Bami dhe Altin Morina organizonin trafikun në Nikël dhe Tapizë

Megaoperacioni i sotëm i SPAK ka sjellë goditjen e 7 grupeve kriminale në Shqipëri, duke vënë në pranga 20 persona nga 50 urdhër-arreste të...

AstraZeneca e përdorur edhe në Shqipëri pranon se vaksinat e saj shkaktojnë…

Grupi britanik AstraZeneca ka pranuar për herë të parë në gjykatë se disa nga vaksinat e saj kundër ‘Covid’ shkaktojnë mpiksjen fatale të gjakut...

Tronditet Italia nga tërmeti i fuqishëm. Qytetarët të trembur dalin në rrugë

Lëkundje tërmeti me magnitudë 4 të shkallës Rihter janë regjistruar mëngjesin e së shtunës pranë Napolit në Itali. Mediat italiane raportojnë se banorët e Napolit...

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës voton sot për anëtarësimin e Kosovës

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës do të votojë për raportin për anëtarësimin apo jo të Kosovës në këtë organizatë sot gjatë një seance...

Në replikë të tezave të z.Albin Kurtit, Njohja e historisë së Kombit tonë dhe datave të saj është një detyrë madhore për çdo njeri që...

Përkujtohet 85 vjetori i lindjes së Mbretit Leka I

Sot me 5 Prill 2024 mbushen 85 vjet nga lindja e Mbretit Leka I. Mbreti Leka I edhe pse u largua vetem dy ditesh prej...

Babai kërkon djalin në polici: Kemi humbur kontaktet

Një baba 55-vjeç në Sarandë ka denoncuar djalin e tij 27-vjeç në Komisariatin e qytetit, pasi është larguar nga banesa që prej ditës së...

Tifozi quan me shishe uji efektivin, tifozët nuk lejojnë policinë ta arrestojë

Skena të shëmtuara dhune kanë ndodhur ditën e sotme në sifdën midis Kastriotit dhe Elbasanit në Kategorinë e Parë. Një tifoz 30-vjeçar është shoqëruar në...

Açka: Nëna e thashethemeve është Parlamenti. Dëputetët nuk lajnë shqetullat

E ftuara e radhës në “podcastin” e Albana Osmanit ka qenë deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka. Mes bisedave dhe diskutimeve për jetën private, politikën,...

Intriga në pallatin e Berishës

Këtë javë nis zbatimi i marrëveshjes mes socialisteve dhe deputetëve të Rithemelimit, që kontrollohen nga Sali Berisha në Parlament me mbledhjet e parë të...

Shpallja e Berishës non grata, Basha: Po të ndiqte këshillën time, PD do ishte afër pushtetit

Basha: Edhe sot e kësaj dite e përsëris, ndjej keqardhje të thjeshtë sepse nuk jam nga ata që harron historinë. Po të kishte ndjekur...

Ndërtimi, më shumë k0kainë se çimento në themele

nga Basir Çollaku Qetësia nervoze e Edi Ramës dhe vizita e Ndihmës Sekretarit në Byronë Ndërkombëtare të Narkotikëve të SHBA Tod Robinson, nuk janë takime...