Tedi Blushi: Zonat e mbrojtura do të kthehen në sheshe ndërtimi për resorte e pallate

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë , Tedi Blushi në një deklaratë për mediat foli në lidhje me ligjin për zonat e mbrojtura i cili u votua ditën e sotme në parlament.

Blushi tha se Kuvendi është kthyer prej kohësh në një noter të neveritshëm të qeverisë, ndërsa theksoi se me këtë ligj zonat e mbrojtura do të masakrohen.

Fjala e plotë:

Kuvendi i Shqipërisë është kthyer prej kohësh në një noter të neveritshëm të Qeverisë.

Edhe seanca e shëmtuar plenare që pamë sot rikonfirmoi qartë se Kuvendi është zhytyr në kaos dhe paligjshmëri totale dhe është shndërruar në një “rrobaqepsi” që qep ligje me porosi dhe për llogari të oligarkëve, në dëm të interesit publik dhe kombëtar.

I tillë ishte edhe miratimi pa debat dhe transparencë i ligjit të shumëkontestuar për masakrimin e zonave të mbrojtura, që nga sot do të kthehen në sheshe ndërtimi për resorte, komplekse pallatesh apo biznese që të ushqejnë xhepat e oligarkëve dhe klientëve të Edi Ramës, me pasurisë tonë kombëtare dhe të mirat publike.

Latest articles

Related articles