Derbi i Madridit, publikohen formacionet zyrtare

Reali i Madridit do të presë sot në orën 18:30 Atletikon në një derbi që pritet të jetë spektakolar. Ata do të përballen në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të të La Ligas.

“Los Blancos” pozicionohen aktualisht në vendin e dytë më 51 pikë, ndërsa rivalët e tyre në vendin e 4-të me 41 pikë. Një fitore do ti ngjiste ‘bardhekuqtë’ në vendin e tretë, ndërsa madrilenët do ti afronte me shumë me kreun.

Trajnerët Ançeloti dhe Simeone kanë hedhur në fushë më të mirët për të marrë një 3 pikësh shumë të rëndësishëm.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Ceballos, Kroos, Valverde; Asensio, Benzema dhe Vinicius.

Atletico Madrid: Oblak; Nahuel, Savic, Hermoso, Reinildo; Koke, Barrios, Saul, Llorente; Carrasco dhe Griezmann.

Latest articles

Related articles