Ekipet e kërkim-shpëtimit shpëtojnë dy turistë të huaj në malin e Jezercës

Efektivët e kërkim shpëtimit ndihmuan dy turistë të huaj, të cilët ishin bllokuar në lartësinë 2500 metër, në malin e Jezercës për shkak të motit të keq.

Ata u shpëtuan me ndihmën e helikopterit dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Latest articles

Related articles