Pazar që ta kenë njeri-tjetrin sa më gjatë në skenën politike


Nga Edlira Devolli

Para 14 Majit, takoj nje drejtues strukturash te BF (dikur i PD).
Me “perzemersi” me thote se “ju te PD nuk do merrni asnje keshilltar ose vetem te parin”.

-I thash se po punonim me korrektesi dhe ne kushte te kontaminuara si nga PS dhe BF.
Por edhe se ne kete situate, nuk ishim kunder kandidatit te BF ne rastin konkret Igli Cara. Moralisht Durresit i duhej ndryshimi dhe ishalla po e fiton.

Zoteria m’u pergjigj ” E kemi te sigurt fitoren, se e ka mbyll doktori me Ramen kete muhabet. Se politika me pazare behet”.

Ne fakt doktori per pazare flet gjithe kohen…
Di gjithe gjerat per “dynjane” dhe i plasen “non gratat” ne shtepi.
Po çe do, zgjedhjet i humbi, ose i shiti mqs pazar kishte qene. Demokratet rrugeve…

Pazar kishin bere se mes tyre e “tolloviten” fushaten, qe ta kene njeri-tjetrin sa me gjate ne skenen politike, nuk ka rendesi roli.

Keqardhje per kandidatet e BF te cilet rane pre e pazarit Berisha-Metaj-Rama.

Latest articles

Related articles