Beqaj refuzon mandatin e Benet Becit, Kunati i Nard Ndokës bëhet deputet i PS


5 deputetë kanë lënë mandatin e deputetit për të garuar si kryetar Bashkie në zgjedhjet e 14 maji. Luçiano Boçi pritet të zëvendësohet nga Qani Xhafa.

Belind Këlliçi do të zëvendësohet nga Asllan Dogjani. Zef Hila që kandidon në Vaun e Dejës për Rithemelimin, zëvendësohet nga Ludovik Hasani.

Nga mazhoranca Benet Beci që garon në Shkodër zëvendësohet nga Ilir Beqaj, por ish ministri ka refuzuar mandatin.

Emri pasardhës është Frrok Gjini, i cili është edhe kunati i Nard Ndokës.

Besjan Ajazi kandidon në Gramsh dhe mandati i deputetit i kalon Shkëlqim Bullarit.

Latest articles

Related articles