Sergio Ramos e “mbyll” me ndëshkim karrierën e tij

FRANCE – Një tjetër vit i pasuksesshëm për Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve ka rënë rëndë për shumë njerëz.

Miliardat e investuara nuk u shpaguan dhe një nga ata që zhgënjeu më shumë ishte Sergio Ramos.

Por gabimin më të madh spanjolli e bëri jo në fushë, por pas ndeshjes. I pavetëdijshëm që kamerat po e regjistronin, ai shau klubin ku po performonte.

“Kuzhinieri që lindi Parisin është kuzhinier”. Klipi u bë shpejt viral dhe kur fansat u kthyen kundër ish-kapitenit të Real Madridit, ai duhej të shpjegohej publikisht.

Mbrojtësi me përvojë tha se nuk e tha fjalën Paris, por përkundrazi bëri një tingull të zhgënjyer “psss” ose “pfff”.

“Zakonisht nuk hyj në këtë temë, por nuk dua të pranoj diçka që nuk ndodhi. Në asnjë moment nuk thashë Paris, thjesht lëshova një tingull të zhgënjyer ‘pssss’ ose ‘pfff’. Ishte të gjitha në kontekstin e shprehjes që jemi mësuar të themi në futboll. Mos shpik, mos kërko diçka ku nuk ka asgjë”, tha 36-vjeçari.

Latest articles

Related articles