Arrestimet në Ministrinë e Financave,vjen reagimi i parë nga PS|Përgjegjësia është personale

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulan Balla ka reaguar për arrestmet në Ministrinëe Financave pak ditë më parë, pasi një skandal korrupsioni u zbulua.

“Nuk kam asnjë koment kur bëhet fjalë për arrestime. Përgjegjësit penale dhe ligjore janë personale, të lëmë drejtësinë të bëjë punën e vet”, tha Balla pas mbledhjes së grupit.

Kujtojmë që me urdhër të SPAK u arrestuan sekretari i përgjithshëm i ministrisë së Financave, Arlind Gjokutaj së bashku me dy zyrtarë të tjerë, përkatësisht, drejtori i çështjeve ligjore Fatmir Hoxhaj si dhe përmbaruesi privat Alban Ruli.

Sipas SPAK, të arrestuarit i kanë kryer shkeljet ligjore pasi kanë pranuar shpërblimin prej 82 milionë lekësh nga shtetasi Ilir Thana.

Latest articles

Related articles