Babai vret vajzën 1 vjeçe e gjysmë me sëpatë, e pabesueshme çfarë i ndodh kur po largohej

Një ngjarje e rëndë ka tronditur kryeqytetin e Kroacisë, Zagrebin, mbrëmjen e ditës së mërkurë 4 janar.

Mediat vendase bëjnë me dije se një burrë i moshës 41-vjeçare ka sulmuar me sëpatë ish-bashkëshorten dhe vajzën e mitur një vjeçe e gjysmë. Si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital vajza e vogël, ndërkohë që ish-gruaja ka mundur të mbijetojë.

Pasi kreu sulmin, 41-vjeçari është larguar me shpejtësi për t’i shpëtuar policisë. Gjatë ndjekjes nga forcat speciale ai u përplas për vdekje nga një kamion.

Autori, Goran Knezheviç është një personazh i njohur për policinë, pasi ka qenë në burg për grabitje. Në vitin 2009, ai ishte pjesë e një grupi prej pesë anëtarësh që grabiti dy zyra postare dhe pesë automate në Kroaci.

Latest articles

Related articles