Emrat e 4 zyrtarëve të Kadastrës të arrestuar nga SPAK

SPAK ka marrë një aksion orët e fundit në ambientet e Kadastrës.

Redaksia mëson se GJKKO ka vendosur arrest me burg për Dritan Stokan dhe Agim Osma.

Ndërsa për Alqi Hajdinin vendosi arrest në shtëpi, kurse për Ylli Baruti masën detyrim paraqitje.

Arrestimet dyshohet se erdhën pas hetimeve për ndikim të paligjshëm tek zgjedhësit në kuadër të fushatës elektorale të 14 majit për zgjedhjet e vendore.

SPAK konfirmon se ditën e shtunë do të ketë komunikatë zyrtare, ndërsa jep më shumë detaje sa i përket këtij operacioni

Latest articles

Related articles