Qeveria në hije Berisha-Bardhi. Zbulohen emrat e ministrave

Një burim i besueshëm në katin e dytë të selisë së Partisë Demokratike ka treguar negociatat për Këshillin Kombëtar të Sali Berishës, në të cilën do të formohet edhe një qeveri hije, e gatshme të marrë frenat e vendit.

Sali Berisha – kryeministër

Zv. Kryeministër Flamur Noka
Gaz Bardhi – kryetar parlamenti

Dash Sula – Ministër Drejtësie

Saimir Korreshi – Minister Bujqësie

Nard Ndoka – Minister Shëndetësie ( Rikthim)

Alfred Lela – Ministër Kulture

Klevis Balliu – Ministër i Mbrojtjes

Ervin Salianji – Ministër i Mbrojtjes Sociale

Edmon Spaho – Ministër i Turizmit

Vangjel Dule – Ministër i Diasporës

Jorida Tabaku – Ministre e Financave

Bujar Leskaj – Ministër i Mjedisit

Luan Baçi – Ministër i Infrastrukturës

Xhelat Mziu – Ministër pa portofol

Agron Gjekmarkaj – Ministër i Naftës dhe dietave

Latest articles

Related articles