Çifti izraelit shkon me tank në ceremoninë që u shty nga sulmi i Hamasit

-Një çift izraelit janë martuar pasi anuluan dasmën e tyre për shkak të sulmeve terroriste të Hamasit të 7 tetorit . Dhëndri Rom Lev Sade, 35 vjeç dhe nusja Tal Koresh, 32 vjeç, u martuan të premten pranë kufirit me Libanin pasi u desh të shtynin ceremoninë pas inkursionit të Hamasit, shkruajnë mediat e huaja.

Ishte hera e dytë që çifti duhej të riplanifikonte dasmën, e cila do të mbahej javën e kaluar. Kjo u shty kur Sade u dërgua në ushtri. Ceremonia u zhvillua në një zonë grumbullimi ushtarak. Dasma e Rom Lev Sade dhe Tal Koresh, u shty kur dhëndri u thirr në ushtri për shkak të sulmit terrorist të Hamasit.

Përpara se të dërgohej në ushtri, Rom Lev Sade dhe Tal Koresh jetonin në Tel Aviv, ku ai ishte një drejtues marketingu dhe ajo punonte në një ëmbëltore. Në dasëm u shfaq një tank si një makinë dasme jo e zakontë, ndërsa festimi u zhvillua në një zonë kuvendimi të Forcave të Mbrojtjes të Izraelit.

Latest articles

Related articles