“Kemi bërë kallëzim në SPAK”, flet avokati i Sali Berishës: Do presim shqyrtimin e kërkesës për përjashtimin e gjyqtares

Avokati i Sali Berishës Genc Gjokutaj, në një prononcim për gazetarët, ka deklaruar se nga ana e ish-kryeministrit kanë kallëzuar në SPAK gjyqtaren Irena Gjoka, për shpërdorim detyre.

“Nga ana e Berishës sot është bërë kallëzim në SPAK ndaj gjyqtares së çështjes, për shpërdorim detyre, sepse vendimi është në shkelje të Kushtetutës. Kemi kërkuar përjashtimin e Irena Gjoka. Gjykimi është ndërprerë për të shqyrtuar këtë kërkesë. Po presim për vendimin e shqyrtimit për përjashtimin e saj. Ne nuk vijmë këtu që të na jepen dy tre dorë dhe të lexohen2 mijë faqe, ne do presim vendimin e gjykatës dhe procesi me njohjen”, deklaroi ai.

Latest articles

Related articles