Lita: Berisha peng i debatit për kullën, Basha ka kërkuar hetim nga SPAK-u për malin e Korrupsionit

Në një intervistë për Ora News, gazetari Lavdrim Lita tha se Opozita e Berishës ka ngelur peng i debatit për kullën, sepse mediet dhe gazetarët e pavarur kanë zbuluar fijet që e lidhin atë me ndërtuesit.

Ai u shpreh se kreu i PD-së, Lulzim Basha ka kërkuar një hetim nga SPAK për këtë kullë dhe për kulla të tjera se cili është financuesi nga pas.

Lita: Opozita e Berishës ka ngelur peng i debatit për kullën, sepse mediet dhe gazetarët e pavarur kanë zbuluar fijet që e lidhin atë me ndërtuesit e kullës që kanë marrë leje nga Rama dhe Veliaj. Kemi të bëjmë me zbulimin e një KOMPROMATI dhe marrëveshjeje që zhbën konceptin e opozitës duke e blerë atë me leje ndërtimi. Opozita është e heshtur për këtë mal betoni, pasi nuk i dihen financuesit realë të tyre

Basha ka kërkuar një hetim nga SPAK për këtë kullë dhe për kulla të tjera se cili është financuesi nga pas. Një nga ndërtuesit e kësaj kulle që do të jetë më e larta në Ballkan ka qenë një financues i Berishës dhe Foltores. Kjo do të thotë se heshtja e tyre është një sinjal për implikimin e opozitës në këtë ofertë dhe në këtë mal korrupsioni që po ndërtohet.

Latest articles

Related articles