EMRAT – Operacion i SPAK, 21 urdhër-arreste mes tyre një grua në arrest shtëpie

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka ndërmarrë një operacion ndaj një grupi kriminal të trafikut të drogës.

SPAK ka lëshuar 20 urdhër arreste për trafik narkotikesh në kuadër të grupit të strukturuar kriminal. Mes të arrestuarve është edhe një grua e cila është lënë në arrest shtëpie.

Operacioni është zhvilluar në bashkëpunim me autoritetet italiane, në disa qytete si Tiranë, Durrës, Elbasan, Vlorë e Korçë.

1. Endrit Bakiu
2. Suko Pajo
3. Artur Sulaj
4. Arian Tola
5. Fadjon Çami
6. Viron Lekaj
7. Artan Agalliu
8. Shpëtim Pjeshka

9. Jani Çavo
10. Kudret Rustemaj
11. Besnik Ruçi
12. Pirro Çapi
13. Jani Meçja
14. Edmond Kabashi
15. Tomi Hila
16. Leonard Nergjoni
17. Artin Kurti
18. Astrit Miska
19. Ervis Çvilo
20. Mirash Gjoni
21. Sonila S. (arrest shtëpie)

Latest articles

Related articles