Ndryshime në qeveri, ja kush është zv/ministri i ri

Endrit Molla është shkarkuar këtë të premte nga posti i zv.ministrit të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, ndërkohë në vend të tij është emëruar Ami Kozeli.

Në mungesë të kryeministrit Edi Rama, vendimet janë firmosur nga zv/kryeministrja Belinda Balluku.

“Ami Kozeli emërohet zëvendësministër i Infrastrukturës dhe Energjisë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”, thuhet në vendim.

Latest articles

Related articles