DEA s’u ndahet narkotrafikantëve shqiptarë! 160 kg kokainë

Një tjetër goditje ndaj karteleve të drogës ka bërë prokuroria e drogës së Selanikut në bashkëpunim me agjencinë amerikane të drogës DEA, me sekuestrimin e 160.5 kilogramëve kokainë që kishte mbërritur në portin grek dhjetë ditë më parë dhe ishte vendosur në dy kontejnerë me banane.

Dërgesat janë të lidhura me 105 kg të kapur në mes të muajit të kaluar, ku të përfshirë ishin edhe tre shqiptarë sipas mediave greke dhe janë dërguar nga e njëjta kompani nga Ekuadori dhe janë marrë nga e njëjta kompani me qendër në Shkup. Për rastin e 105 kg ishin arrestuar 10 persona.

 

Latest articles

Related articles