Berisha premton shkeljen e Kushtetutës. Por asnjë nuk e merr seriozisht

Ish-kryeministri Berisha paralajmëroi se pas 14 majit, kryebashkiakut të Lezhës Pjerin Ndreu e atij të Kukësit Safet Gjici do u hiqet qytetaria e shtetësia pasi PD-ja të vijë në pushtet. Shtetësia e një qytetari shqiptar nuk mund të hiqet me vendim qeverie dhe kjo është shkelje kushtetuese e rëndë.

Ai e bëri deklaratën gjatë prezantimit të kandidatit të opozitës në Lezhë, Pashk Gjoni.

Ish-kryeministri u shpreh i bindur në fitoren e opozitës në zgjedhjet e 14 majit ndërsa akuzoi kryeministrin Rama e kryebashkiakun e Lezhës Ndreu për shkatërrimin e vendit e të Lezhës.

Latest articles

Related articles