Xhelozi në dashuri, 48-vjeçarja italiane tërheq zvarrë gruan shqiptare

Një 40-vjeçare shqiptare është kërcënuar me pistoletë nga një 48-vjeçare italiane. Kjo e fundit e ka konsideruar gjithmonë si rivale në dashuri gruan shqiptare.

Sipas medieve italine ka qenë një kalimtar që ka vënë re debatin e dhunshëm mes dy grave dhe më pas ka thirrur karabinierët. Gruaja italiane e kishte tërhequr zvarrë, duke e kapur për flokësh shqiptaren dhe më pas i kishte drejtuar armën në gjoks.

Më pas 48-vjeçarja u arrestua nga Policia, ndërsa shqipatarja falendeeroi karabinierët që ndërhynë dhe i shpëtuan jetën.

Latest articles

Related articles