Roland Bejko i paparashikueshëm me gazetarin: Je adhurues i Metës, ke simpati! Nuk është turp

“Këta adhuruesit e Ilir Metës nuk të lënë të mbarosh”, ishte kjo fjali e Roland Bejkos e cila ngjalli debat në emisionin “Now” në Euronews Albania.

Batuta e tij ndaj gazetarit Roland Qafokut, bëri që ky i fundit ti kërkonte që ta tërhiqte mbarpsht akuzën, pasi ishte e gabuar.

 

 

Pjesë nga biseda

Roland Bejko: Nëse nuk do nxirrnin kandidatë në Tiranë do mbaronte misioni i Partisë Demokratike, vulën duhet ta çonin te Sali Berisha. Vendosja ime këtu…

Roland Qafoku: Si kurora e Viktor Emanuelit.

Roland Bejko: Doja ta thoja bukur këtë por nuk të lënë këta të Ilir Metës.

Erla Mëhilli: Kush është i Ilir Metës?

Roland Bejko: Qafoku, kam dëgjuar se është adhurues. Nuk është turp të adhurosh Ilir Metën.

Roland Qafoku: Kjo që the është e gabuar dhe duhet ta tërheqësh. unë jam gazetar. ti e thua këtë sepse një njeriu im kandidon atje.

Roland Bejko: Jo, unë nuk e tërheq mbrapsh.

Latest articles

Related articles