Messi merr vendim për të ardhmen e tij

Lionel Messi është gati të ndryshojë mendje dhe të largohet nga Paris Saint-Germain këtë verë, sipas raportimeve në Francë.

Kontrata e superyllit skadon në fund të sezonit, me gjigantët francezë në gjendje t’i ofrojnë atij një vit shtesë.

Gjatë Kupës së Botës në Katar – ku Messi udhëhoqi Argjentinën drejt triumfit, babai i tij Jorge i tregoi presidentit të PSG-së Nasser Al-Khelaifi se djali i tij kishte pranuar të qëndronte.

Por tani, sipas gazetës franceze L’Equipe, Messi dhe klubi janë ‘afër divorcit’, me veteranin që do të largohet kur të përfundojë edicioni pasi negociatat në javët e fundit panë që të dyja palët të distancoheshin më tej.

Latest articles

Related articles