Ftesa e Alibeaj për kandidatët e Primareve, Ngjela: Është i sinqertë, po mundohet të nxjerrë PD nga kriza

Avokati Spartak Ngjela tha në një intervistë për Euronews Albania se ftesa e Alibeaj për kandidatët e primareve që të garojnë me siglën e PD-së është e sinqertë.

“Do të kuptohet që s’është i sinqertë në momentin që ata do të thonë po.

Ai ka thënë hajdeni ashtu siç thatë ju. Deri tani e kuptojmë të sinqertë, por nëse ata shkojnë dhe ai ju thotë më duhet kjo, më duhet ajo, kuptohet që s’ka qenë i sinqertë.

Unë mendoj që ka qenë i sinqertë sepse është në krizë Partia Demokratike dhe mundohet ta nxjerrë nga kriza,” – u shpreh Ngjela.

Sipas avokatit kjo krizë vjen edhe prej faktit që nuk pranohet nga Uashingtoni.

Latest articles

Related articles