Ilir Meta: Me Berishën mund të ndahem prapë vetëm për 2 arsye

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka zbuluar dy arsyet të cilat sipas tij do e bënin të dështonte bashkëpunimi me Sali Berishën. Gjatë takimit me kandidatët për Këshillin Bashkiak të forcës politike që drejton, Meta u shpreh se arsyeja e parë është bashkëpunimi me kryeministrin Rama, ndërsa shtoi se nuk mund të prishet për çështje kandidatësh apo pozicionesh, por vetëm për interesin kombëtar dhe Kushtetutën.

Arsyeja e dytë e Metës është nëse Berisha do të tërhiqet nga firma e tij për referendumin

Latest articles

Related articles