7 Marsi – Kreu i Legalitetit, Axhami uron arsimtarët dhe kolegët për festën

Kreu i PLL Shpetim Axhami ka uruar festen e 7 marsit gjithe mesuesit nepermjet nje postimi ne profilin e tij.

Postimi i plote:

Gezuar 7 Marsin.
Në respekt e mirënjohje!
Të atdhetarëve që kontribuan në kristalizimin e Alfabetit të Gjuhës Shqipe, që e folura e nënës të shkruhej e lexohej.
-Në respekt e mirënjohje të gjithë mesuesve që sakrifikuan per hapjen e shkollave shqipe në të gjithë trojet tona etnike dhe më gjerë, që potenciali i cilitdo prej nesh të kthehet në dije e shkencë për zhvillim, prosperitet e vetëdije kombëtare.
-Në respekt dhe mirënjohje të të gjithë mesuesve, që me përkushtim, dinjitet dhe krenar ndaj misionit të tyre, asnjëherë nuk u ankuan por të palodhur dhe me sakrificë dhane dhe vazhdojne të japin kudo edukatën, dijet dhe kulturēn e duhur brezave të ri në funksion të ndërtimit të së ardhmes tone ….
Ju uroj të gjithë mësuesve kudo ku janë.
GEZUAR 7 MARSIN DiTËN E MISIONARËVE TË DIJES.

Latest articles

Related articles