Çështja “McGonigal”, deputeti Sula i drejtohet Ramës: A e kalon dot oqeanin?

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula thotë se drejtësia amerikane do të flasë për çështjen e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal.

Nga foltorja e Kuvendit, Sula pyeti kryeministrin Edi Rama nëse mund të udhëtojë drejt SHBA-ve, pas publikimit të këtij skandali.

“Do flasë drejtësia amerikane dhe sigurisht që drejtësia amerikane nuk e ka me ngut, por jam i bindur që kartoni i kuq iu ka dalë dhe qeverisë suaj edhe kryeministrit. Nga kjo histori, kryeministri ynë, ose do fundoset ose do lartësohet.

Unë kam bindjen që i ka ardhur radha edhe kryeministrit. Pyetja ime, siç ia bëri Sali Berishës, Edi Rama. A e kalon dot oqeain kryeministri jonë tashmë, nesër, mbas disa muajsh apo vitesh?”, theksoi ai.

Latest articles

Related articles