Kapet 100 kg k*kainë me vlerë 20 milionë euro në Itali, kreu i bandës 37-vjeçari shqiptar

Goditet trafiku i drogës në Itali. Policia italiane ka sekuestruar 100kg kokainë, që ishin fshehur nga trafikantët në pako djathi.

Lënda narkotike kishte destinacion Sardenjën. Nga ky operacion të paktën 10 persona janë arrestuar. 7 prej tyre janë italianë dhe 3 të tjerë shqiptar. Sipas mediave italiane kreu i bandës ishte një 37-vjeçar shqiptar.

Sipas autoriteteve italiane droga vinte nga jashtë, kryesisht nga Holanda dhe më shpërndahej në të gjithë Italinë.

Latest articles

Related articles