Berisha i shkruan Policisë Tiranë: Do sjell 100 mijë protestues

Më 11 shkurt Rithemelimi i Sali Berishës dhe Partia e Lirisë së Ilir Metajt do protestojë duke nisur në mesditë e pa një orar kur mbyllet. Sipas dokumentit të siguruar nga faktor.al, Berisha përmes z. Ervin Minarolli parashikon 100 mijë pjesmarrës kundër Edi Ramës dhe qeverisë; me 200 persona si forcë sigurie. Kjo shkresë i drejtohet Tonin Vocajt. Kjo protestë është thirrur nga Berisha pas aferës McGonigal-Rama kundër ish kreut të PD, Lulzim Basha.

 

Latest articles

Related articles