Samsung prezanton linjën e telefonave më të fundit, modelin S23, S23+ dhe S23 Ultra

Samsung të mërkurën lansoi linjën më të fundit të telefonave inteligjentë Galaxy, duke promovuar një kamerë më të mirë dhe veçori të përmirësuara të lojërave, ndërsa gjiganti i teknologjisë koreano-jugor përpiqet të joshë njerëzit të përmirësohen mes kushteve të dobëta makroekonomike dhe kërkesës së konsumatorit në rënie. Linja e smartfonëve Galaxy S23 përmban tre modele të reja: standardin S23, një S23+ pak më të shtrenjtë dhe S23 Ultra të linjës më të lirë, transmeton Telegrafi.

S23 dhe S23+ fillojnë me një çmim prej 799 dollarësh dhe 1,000 dollarë. Modeli më i avancuar do të shitet me pakicë 1,200 dollarë. Të tre modelet janë të disponueshme për para-porositje dhe do të dalin në rafte më 17 shkurt. Seria S23 do të shkojë ballë për ballë me iPhone 14 të Apple, që u lansua shtatorin e kaluar. Samsung zakonisht lanson modelet e saj kryesore Galaxy S në gjysmën e parë të vitit dhe linjën e saj Galaxy Z të telefonave të palosshëm në gjysmën e dytë të vitit. Samsung kryesisht bëri përmirësime delikate në celularin e tij të ri premium, duke përfshirë përmirësimin e aftësive të kamerës.

Më i shtrenjti nga tre modelet, Galaxy S23 Ultra, përmban një sensor “piksel përshtatës” 200 megapiksel që kombinon 16 pikselë në një piksel më të madh për shkrepje më të ndritshme dhe më të detajuara në situata me dritë të ulët, tha Samsung. Samsung shtoi se fotografimi i përdoruesve në dritë të ulët me pajisjen do të ndihmohej nga shpejtësi shumë më të shpejta të përpunimit nga çipi i tij i brendshëm, i cili u zhvillua në partneritet me Qualcomm, si dhe nga inteligjenca artificiale.
Ekziston gjithashtu një veçori video në pajisje e quajtur “astro hyperlapse” e cila u lejon përdoruesve të bëjnë shkrepje me lëvizje me kalim kohe – për shembull, të lëvizjeve të yjeve – pa ndonjë pajisje speciale. Samsung gjithashtu promovoi aftësitë e lojërave të pajisjes së tij të re, duke thënë se përdoruesit do të jenë në gjendje të luajnë për më gjatë falë një baterie më të fuqishme. S23 Ultra përmban një bateri të madhe 5,000 mAh, ose milliamper orë. S23 Plus dhe S23 vijnë me bateri përkatësisht 4700 mAh dhe 3900 mAh.

Latest articles

Related articles