Si Berisha po ndihmon Edi Ramën për të dalë nga afera kriminale “McGonigal”

Për 4 orë me radhë në parlamentin e Republikës u dha një shfaqje e padenjë me aktorë komikë dhe tragjikë.

Kryeministri Edi Rama i thirrur në një interpelancë urgjente nga Partia Demokratike, partia e dytë më e madhe në Kuvend, i bëri bisht pyetjeve të deputetëve duke u përfaqësuar me avatar Elisa Spiropalin.

Deputetët e Berishës nuk kërkuan interpelancë me debat me shefin e qeverisë, siç e kërkon rregullorja e parlamentit, pasi ishin instruktuar për të prishur seancën që e vërteta të mos dilte në shesh.

Sali Berisha nuk do sqarime nga Edi Rama, pasi ai është pjesëtar i skenarit McGonigal-Neza-Duçka, për të sabotuar lidershipin e Lulzim Bashës dhe PD.
Ai pi kafe me familjen Neza çdo ditë.
Ai i ka të punësuar familjarët e Agron Nezës. Iu jep rrogë.
Ai ka qenë aktiv me enturazhin e tij familjar, biznesor e politik për të furnizuar me materiale McGonigal-Neza-Duçka.

Zbulimi i skenarit për të fundosur Lulzim Bashën me para të pista ka nervozuar Edi Ramën dhe Sali Berishën, të përfshirë në role të ndryshme, në korrupsion madhor në SHBA.

Latest articles

Related articles