Parashikimi i motit në Shqipëri, muaji shkurt temperatura nën zero

Muaji shkurt nisi nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme por të ftohta në Shqipëri.

Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit, vranësirat pritet të jenë të pakta kalimtare.

Era do të jëtë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-10m/s, shoqëruar me një valëzim në dete të forcës nga 1 deri në 2 ballë, raporton Top Channel.

Temperaturat parashikohen: në zona malore -4 deri 6°C, në zona e ulëta -2 deri 13°C dhe në zona bregdetare 2 deri 13°C.

SHARE

Latest articles

Related articles