Edi Rama: Jam mik i Sorosit dhe Erdoganit njëherësh

Në një intervistë për median malazeze, A Plus TV, kryeministri Edi Rama është shprehur se bota po jeton në kohë të vështira, por përtej kësaj, është shprehur optimist sepse thotë se ka lajme të rëndësishme që vijnë nga Ballkani Perëndimor.

“Unë jam për shembull, një mik shumë i mirë i Xhorx Soros dhe Rexhep Tajip Erdogan, dhe ky është një nivel edhe më i lartë konflikti, le të themi është një duel global”, tha kryeministri.

Biseda u mbyll me një temë krejtësisht apolitike.

Latest articles

Related articles