Pse mafia italiane bëri marrëveshjen e radhës me Antimafian


Të gjithë arrestimet e bosëve mafiozë në Itali janë bërë përmes “la trattativa” marrëveshjes mes shtetit dhe antishtetit (mafias).
Edhe kësaj here, ashtu si në rastin e Toto Rina, Bernardo Provenzano – Matteo Messina Denaro kishte dy vite që negocionte… 30 vite arrati, me kancer, probleme në mushkri dhe nuk sheh mirë nga sytë, e kanë lodhur. “Cosa Nostra” nuk është më mafia e parë dhe më e madhe në Itali.
Është “Ndragheta” që nuk ka veç një shef, por kupolën e madhe të jakëbardhëve me miliarda euro. Me (vet) kapjen e Denaros merr fund edhe drejtimi i korleonesve të “Cosa Nostra “. Radhën për të drejtuar e kanë italo-amerikanët në ekzil.

Latest articles

Related articles