Napoli turpëron Juventusin

Napoli dhuroi spektakel ne ndeshjen e javes se 18 te kampionatit italian duke mundur 5 me 1 Juventusin.

Paraqitje super e skuadres se Spaletit e cila ne pjesen e pare shenoi me Osimhen dhe Kvaratshkelian.

Mirepo Juventus u rifut ne lojë me nje gol te Di Marias.

Por ne pjesen e dyte te zotet e shtepise thelluan avantazhin duke shenuar te tjere gola. Fillimisht Rrahmani, pastaj Osimhen dhe Elif Elmaz.

Ne renditje Napoli eshte 10 pike para Milanit dhe Juventusit ndonese kuqezinjte duhet te luajne te shtunen ndaj Lecces ne transferte.

Latest articles

Related articles