7 tërmete brenda natës regjistrohen në Shqipëri

Shqipëria është përfshirë nga një “breshëri” tërmetesh me epiqendër në zonën e Klosit.Nga ora 20:30 e mbrëmjes së djeshme deri në orën 06:36 të mëngjesit të sotëm janë regjistruar 7 tërmete.

Tërmetet kanë qenë të lehtë duke filluar nga 2 deri në 3.5 rihter.

Lëkundjet janë ndjerë në Dibër dhe në Tiranë, por nga informacionet këto termet nuk kanë shkaktuar dëme.

Latest articles

Related articles