Simeone largohet në fund të sezonit nga Atletico Madrid

Trajneri i Atlético Madrid, Diego Simeone ka njoftuar drejtuesit e klubit se dëshiron të largohet pas përfundimit të sezonit aktual. Argjentinasi dëshiron një sfidë të re në karrierën e tij dhe kërkoi të ndërpresë kontratën një vit më herët.

Me ardhjen e Simeones në pankinën e Atléticos, erdhën edhe sukseset e klubit. Ai përfundoi në TOP 4 në La Liga me “atletët” në të gjitha sezonet e plota që drejtojnë skuadrën. Ai fitoi dy tituj të La Ligës, arriti dy herë në finalen e Ligës së Kampionëve, fitoi dy tituj të Europa League, dy Superkupa Evropiane, një Copa del Rey dhe një Superkupë Spanjolle.

Latest articles

Related articles