Festa e RD – Mungojnë themeluesit, në krye Aleksandër Frangaj

Rithemelimi i Sali Berishës ka mbajtur sot një festë për 32-vjetorin e themelimit të “Rilindjes Demokratike”.

Në festë nuk kishte asnjë themelues të gazetës, madje mungonte dhe vetë Sali Berisha.

Ndaj, si mikëpritës të “RD”, e cila sot në fakt nuk del më në treg, u shfaqën Alfred Lela me Floriana Garon.

Ndërsa si të ftuar u shfaqën edhe Aleksandër Frangaj, por edhe Ylli Ndroqi, që tashmë pas shpalljes “non grata” nga SHBA, ftohet në çdo event nga PD e Berishës.

Latest articles

Related articles