CR7 Ronaldo kundër Messit, një tjetër sfidë e mundshme në Arabinë Saudite

Cristiano Ronaldo kundër Messit: sfida e përjetshme dukej se kishte regjistruar përballjen e fundit direkt në fushë më 8 dhjetor 2020, Barcelona-Juventus në Champions League me bardhezinjtë që triumfonin 3-0 me dygolëshin e portugezit. Me CR7 të kthyer te Manchester United dhe argjentinasin te Paris Saint-Germain, nuk kishte mundësi të tjera për të parë përplasjen direkt të kampionëve dhe kalimi i Ronaldos te Al-Nassr dukej se e kishte mbyllur përfundimisht kapitullin.

Në vend të kësaj, Arabia Saudite mund të jetë ndërmjetësi për të propozuar një episod të ri të “Classicissima” të futbollit modern: më 19 janar, PSG do të sfidojë Al-Nassr (dhe gjithashtu Al-Hilal duke qenë një trekëndësh edhe nëse gazetari Ashraf bin Ayad flet në vend të një kundërshtari të vetëm të përbërë nga yjet e dy skuadrave arabe) dhe rasti, shpjegon Record, duket se është i favorshëm për një duel të ri mes Cristiano Ronaldos dhe Messit.

Është evidente se një rastësi kaq e madhe kërkon të shfrytëzohet në maksimum nga organizatorët e miqësores dhe prandaj hipoteza e një sfide të re mes CR7 dhe Messit bëhet orë pas ore më konkrete.

Latest articles

Related articles