Putin shkarkon 4 zëvendësministra të mbrojtjes, emëron kushërirën e tij

Presidenti rus Vladimir Putin thuhet se ka shkarkuar katër zëvendësministra të mbrojtjes.

Sipas dekreteve të Kremlinit, Nikolay Pankov, Ruslan Tsalikov, Tatyana Shevtsova dhe Pavel Popov janë liruar të gjithë.

Raportet sugjerojnë se kushërira e Putinit, Anna Tsivileva, tani është bërë zëvendësministre e mbrojtjes.

Putin ka emëruar Anna Tsivileva, për të cilën mediat ruse thanë se është vajza e kushëririt të presidentit, si zëvendësministre të mbrojtjes.

Leonid Gornin, zëvendësministër i financave, do të jetë zëvendësministër i parë i mbrojtjes nën ministrin e mbrojtjes Andrei Belousov.

Pavel Fradkov, djali i ish-kryeministrit Mikhail Fradkov, u emërua gjithashtu zëvendësministër i mbrojtjes, së bashku me Oleg Savelyev.

Latest articles

Related articles