Dosja ANTA – Ministrja Belinda Balluku paraqitet në SPAK

Zv.kryemininistrja dhe njëkohësisht ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku është paraqitur në SPAK.

Balluku është thirrur në SPAK, ndërsa aktualisht po merret në pyetje nga një oficer i Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Ministrja duket se është thirrur në SPAK për dosjen ANTA, ndërkohë që vartës të saj të rëndësishëm ose janë në burg ose janë nën hetim për abuzimet me tenderat dhe fondet publike.

Latest articles

Related articles