Micotaqis i jep makinën të blinduar dhe bodigardë Ramës në Athinë

Është firmosur marrëveshja mes qeverisë shqiptare dhe “Christmas Theatre” për dhënien me qira të sallës në cilën do të zhvillohet takimi i kryeministrit Edi Rama, me diasporën.

Për sigurinë e zotit Rama, qeveria greke ka vënë në dispozicion një autoveturë tip “Bmw” të blinduar dhe forca të shtuara sigurie.

Zoti Rama do të mbërrijë në Athinë mëngjesin e së djelës dhe do të shkojë direkt në vendin e eventit. Mbas mbarimit të takimit me diasporën, kryeministri shqiëtar do të marrë pjesë në asamblenë e PS në Greqi dhe do të shpërndajë karta anëtarësimi për dhjetëra të rinj që zgjodhën e anëtarësohen në partinë socialiste.

Latest articles

Related articles