Komisioni për TIMS zbulon pazarin e fshehtë, Rama nuk thirret dëshmitar, as Çuçi

Komisioni Hetimor për çështjen e të dhënave të sistemit TIMS ka votuar pas shumë orësh Planin Hetimor.

Me votat edhe të përfaqësuesve të opozitës, përjashto deputetin Asllan Dogjani, është votuar Plani Hetimor i ekspertes së propozuat nga Partia Socialiste, Vjosa Bodo. Pra, PS miraton edhe planin hetimor.

Ky Plan Hetimor nuk parashikon thirrjen për të dëshmuar të kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi. Po kështu nuk do të ketë ekspertim të vendit të ngjarjes e as nuk do të thirren ekspertë nga gjykata.

Këto komisione janë veçse fasada për super komisionin për Reformën në drejtësi që do të kufizojë SPAK, si qëllim i Ramës dhe Berishës.

Latest articles

Related articles