Gjendet trupi i pajetë i fëmijës së dytë të Alma Arrazit


Polumbarët e RENEA-s kanë arritur të gjejnë trupin e pajetë të fëmijës së dytë që u mbyt në lumin Buna të Shkodrës së bashku me nënën, vëllain dhe motrën.

Me lot në sy, ministri i Brendshëm Taulant Balla ka dhënë lajmin e hidhur për gjetjen e trupit të pajetë të fëmijës së dytë të Alma Arrazit, nëna që i dha fund jetës duhe u hedhur në lumin Buna me tre fëmijët e saj, dy vajzat 9 dhe 8 vjeçe dhe djalin 2-vjeçar.

Trupi i vajzës 9-vjeçe u gjet një ditë më parë rastësisht nga një peshkatar i zonës.

Alma Arrazi u vetëhodh nga ura e lumit Buna katër ditë më parë, dyshohet pas dhunë sistematike fizike dhe psikologjike nga bashkëshorti i saj, Erdgys Arrazi i cili kishte një lidhje jashtëmartesore me një adoleshente. Ky i fundit është aktualisht i arrestuar me akuzën e shkaktimit të vetëvrasjes.

Latest articles

Related articles