PS, Ndreca: Veliaj ka firmosur vetëm dy shkresa për Inceneratorin e Tiranës (që nuk ekziston)

Deputeti socialisti Plarent Ndreca, i ftuar këtë të mërkurë në Top Story, ka folur lidhur me thirrjen e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj në SPAK.

Ai tha se në Prokurorinë e Posaçme do shkojë çdo zyrtar që thirret nga SPAK për të informuar apo dhënë shpjegime.

Duke e cilësuar Veliajn një mik, ai tha se kryebashkiaku ka treguar gatishmëri që të japë shpjegime dhe se sipas tij nuk ka lidhje me çështjen.

“Do shkojë çdo zyrtar sa herë gjykohet nga SPAK për të informuar, dhënë llogari apo shpjeguar gjithë çfarë kanë bërë në ushtrimin e detyrës së tij. Unë kam informacion mbi çështjen nga pikëpamja profesionale, por nuk ka rëndësi informacioni im, por kjo është në varësi të gjykimit të SPAK.

Veliaj ka treguar gatishmëri që të japë shpjegim, siç e ka thënë ai ka kërkuar që të japë shpjegim. Mendoj se SPAK ka vepruar ftohësish për procedurat, dhe pse ka një presion politik. Veliaj është zyrtar i lartë që ka më pak lidhje me këtë çështje. Në morinë e shkresave, vetëm dy janë firmosur prej tij”, tha ai

Latest articles

Related articles