Vota e diasporës dhe problematikat e emigrantëve, Basha takon sot diasporën në Lombardi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka lajmëruar një takim me bashkatdhetarët e zonës së Desia në Itali, ku do të ketë mundësi të bashkëbisedojë me shqiptarët që jetojnë në këtë rajon mbi problematikat e tyre dhe sidomos për propozimin e PD për votën e diasporës.

Basha e ka bërë të ditur këtë takim nëpërmjet një video ku fton qytetarët ti bashkohen në këtë takim.

“Ftesë bashkatdhetarëve tanë të takohemi dhe bashkëbisedojmë në orën 18:00 në Euro Taverno Desio – Via Lavoratori Autobianchi Nr 1, Desio”, shkroi dje Basha në rrjetet sociale

Latest articles

Related articles